Cocktail

Zajímavosti Bora Bora

Francouzská Polynésie je nám svou kulturou dosti vzdálená. O to víc nás ale překvapuje a fascinuje. Na následujících řádcích, tak najdete pár perliček o Bora Bora, polynéské kultuře nebo třeba tip na pořádně adrenalinový zážitek, který si můžete odvést z dovolené na Bora Bora.

Krmení žraloků na Bora Bora

Navléknete se do neoprénu, nazujete ploutve, nasadíte masku a skočíte pod vodu za instruktorem potápění. Ten vám dá pokyn, abyste společně s ostatními vytvořili pod vodou u dna kruh. A pak vytáhne z vaku velký kus rybího masa… Žraloci mají perfektní čich a za pár chvil se jich kolem skupinky hemží hned několik, naštěstí těch menších druhů. Tuhle kratochvíli můžete podstoupit jak na Bora Bora, tak v okolí ostrova Moorea.

Ohromné území Francouzské Polynésie

Bora Bora je součástí území Francouzské Polynésie. To je oficiálně zámořským územím Francie a tvoří ho zhruba sto dvacet ostrovů v pěti souostrovích. Mimochodem – ostrovy jsou roztroušené na ploše, která se rovná rozloze celé Evropy. Kromě turistiky pak značná část příjmů přichází z obchodu s unikátními černými perlami, které se pěstují na jediném ostrově Francouzské Polynésie.

Jaderné testy

Zatímco Američané zkoušeli své atomové zbraně na Marshallových ostrovech v blízkosti atolu Bikini, Francouzi si za testovací oblast vybrali Francouzskou Polynésii. Řízené výbuchy v atmosféře tady provozovali až do roku 1973. Podzemní výbuchy pak dokonce až do roku 1996.

Tipy na další výlety, kromě výletu pod hladinu za žraloky, najdete na stránce Bora Bora – kam vyrazit. Základní informace k další ostrovům Francouzské Polynésie potom hledejte v kategorii Články. Právě tam najdete přehled článků, které vyšly na serveru Novinky.cz.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Vyberte si luxusní dovolenou na ostrově Bora Bora od specialisty - cestovní kanceláře ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-borabora.cz