Cocktail

Kam vyrazit na Bora Bora?

Ač nevelká rozlohou, je Bora Bora bohatá na zážitky – včetně těch adrenalinových. Na Bora Bora je i spousta míst, kam můžete vyrazit za krásnou a nedotčenou přírodou. Níže vám přinášíme výčet míst a aktivit, které by vás na Bora Bora neměly minout.

Bora Bora - Výšlap na vrchol

Bora Bora vzniklo po výbuchu ohromného vulkánu před pěti miliony let a od té doby se propadá zpátky do moře. Nad hladinu moře tak trčí už je půlkruh pevniny a dva charakteristické vrcholy. Ten vyšší se jmenuje Mt. Otemahu a je z něj nádherný výhled na celou lagunu.

Bora Bora - Vzhůru na Mt. Pahia

Mt. Otemahu je sice nejvyšší bod Bora Bora, výšlap na Mt. Pahia je ale mnohem dobrodružnější. Tedy, abychom byli přesní, cesta trvá více než čtyři hodiny a doporučuje se jen zdatným turistům. Ti ale mohou cestou obdivovat krásu neprostupné zeleně a také divokých orchidejí.

Bora Bora - Aqua safari

Zapomeňte na džípy a africké savany, safari v podání zkušených instruktorů na Bora Bora se nese ve znamení vody. Na lodi vás navléknou do speciálního obleku se závažím, na hlavu vám nasadí helmu-masku a spustí vás pod vodu, kde se díky zatížení můžete procházet po mořském dně. A přitom krmit třeba ryby.

Bora Bora - Podmořská ponorka

Varianta pro ty, kteří se nechtějí moc namočit. Šestimístná ponorka se může potopit až do hloubky 40 metrů. Turisté tak mohou z bezprostřední blízkosti pozorovat podmořské rejdění – a to díky velkým oknům z velmi silného skla.

Bora Bora - Hlavní město ostrova

Hlavním městem Bora Bora je městečko Vaitape. Kromě kompletního turistické zázemí tady toho není příliš k prohlédnutí, co ale rozhodně stojí za návštěvu jsou místní ranní trhy – nakoupit se tady nechá ovoce, zelenina, květiny, ale i čerstvě ulovené ryby.

Více o Bora Bora najdete třeba na stránce Bora Bora – další informace. Další ze slavných ostrovů Francouzské Polynésie potom stručně představujeme v sekci Poznejte okolí.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Vyberte si luxusní dovolenou na ostrově Bora Bora od specialisty - cestovní kanceláře ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-borabora.cz