Cocktail

Bora Bora – „prvorozený“ ostrov

Bora Bora je jeden ze zhruba 120 ostrovů, která patří k území Francouzské Polynésie. Bora Bora z nich sice není největší, ale rozhodně má nejlepší zvuk. Bora Bora je totiž jednou z nejkrásnějších a nejluxusnějších destinací, kde je možné strávil dovolenou.

Název Bora Bora znamená v překladu z tahitštiny „prvorozený“. Co přesně tím měli původní obyvatelé na mysli, můžeme jen odhadovat, nicméně pravdou je, že ostrov Bora Bora vznikl už před pěti miliony let po výbuchu obrovské sopky.

Hlavním městem Bora Bora je městečko Papeete a najdete v něm kompletní zázemí pro turisty. Vůbec celá Bora Bora žije z cestovního ruchu.

Bora Bora – nejkrásnější pláž planety

A k tomu, aby sem turisté přijížděli ve velkém, dopomáhá i několikanásobné prvenství pláže Matira v anketách o nejkrásnější pláž planety. Matira v překladu znamená „místo stvořené bohy“ a je de facto jedinou klasickou pláží na celém ostrově.

A kam tedy vyrážejí ti, kteří se na tenhle pás jemného korálového písku nevejdou? Na některý z „motu“ v laguně. Pokud nyní tápete, co je to motu, pak vězte, že jde o malé ostrůvky, které jsou buď ve vlastnictví hotelů, nebo v soukromých rukou. Obvykle platí – jeden motu = jeden resort. Na Bora Bora je tak zaručené absolutní soukromí a není tedy divu, že sem na dovolenou jezdí i světové hvězdy.

Kromě pláže Matira a soukromých motu Bora Bora nabízí i další místa, která stojí za návštěvu. Jejich přehled najdete v sekci Kam vyrazit. Perličky a kuriozity potom hledejte v kategorii Zajímavosti.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Vyberte si luxusní dovolenou na ostrově Bora Bora od specialisty - cestovní kanceláře ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-borabora.cz